Paljudel religioonidel ja uskumustel on oma pühad veekogud, mida peetakse puhastavaks ja tervendavaks. Näiteks Ganges India jõgi, Jordan jõgi, Lourdes'i allikas Prantsusmaal ja paljud teised.
Vesi ja selle mõjud on läbi aegade inimestes huvi tekitanud
Jaapani teadlane Masaru Emoto oli üks tuntumaid teadlasi, kes uuris sõna mõju veele. Tema uurimistöö keskendus vee kristallilise struktuuri muutustele sõnade, mõtete ja muusika mõjul. Ta väitis, et positiivsete sõnade, nagu armastus ja tänulikkus, kasutamine muudab vee kristalle ilusamaks ja regulaarsemaks, samas kui negatiivsed sõnad või emotsioonid võivad tekitada ebakorrapärasusi või moonutusi kristallide struktuuris. Emoto töö on olnud üsna vastuoluline ja paljude teadlaste poolt kriitikat saanud.

Austria metsamees ja loodusteadlane Dr. Viktor Schauberger uuris veeringluse looduslikke mustreid ning selle mõju vee kvaliteedile ja struktuurile. Ta tõstatas teooria, et looduses esinevad spiraalsed liikumised ja looduslikud voolud mõjutavad vee tervislikkust ja energiat. Schaubergeri uurimistöö keskendus veesurve ja voolu uurimisele ning tema töö on inspireerinud paljusid ökoloogilise disaini ja veetehnoloogia valdkondi.

Prantsuse immunoloog Dr. Jacques Benveniste viis läbi katseid, kus ta väitis, et vesi suudab mäletada aineid, millega see on olnud kokkupuutes, isegi pärast nende lahjendamist kuni ekstreemsete kontsentratsioonideni, kus aineid praktiliselt ei oleks. Tema töö tõstatas palju arutelu ja kriitikat teadlaskonna seas ning on jätkuvalt vaidlusalune.


Milliseid vesi ja. milleks kasutatakse maagias, nõiakunstis jne

Püha vesi
Nagu eelpool on kirjas, on olemas pühad veekogud, milles on püha vesi. Lisaks sellele on olemas veel püha vesi ehk õnnistatud vesi, mille muudab pühaks sõna.

See on vesi, mida on pühitsetud või õnnistatud religioossete või spirituaalsete tseremooniate käigus. Seda peetakse sageli pühaks või pühendatuks ning usutakse, et sellel on ravivad, kaitsevad või puhastavad omadused vastavalt sellele, millistel rituaalidel või traditsioonidel see põhineb.

Püha vesi võib olla osa erinevatest uskumustest ja traditsioonidest, sealhulgas kristlusest, judaismist, islamist, hinduismist, budismist ja paganlikest usunditest. Selle valmistamise meetodid võivad erineda sõltuvalt usulise või spirituaalse praktika nõuetest.
Kristlikus traditsioonis võib püha vesi olla pühitsetud preestri poolt kas erilise tseremoonia ajal kirikus või pühitsuse läbiviimisel, mille käigus lisatakse vette palveid ja rituaale. Teistes uskumustes võib püha vett valmistada erinevate ürdide, lillede, pühakirjade või muude pühade objektide lisamisega ning see võib hõlmata ka meditatsiooni ja palvetamist.

Üldiselt peetakse püha vett puhtaks ja puhastavaks ning seda võidakse kasutada rituaalide läbiviimiseks, pühitsemiseks, tervendamiseks, kodu kaitsmiseks kurja eest või lihtsalt kui vaimset toetust ja juhatust.

Kuuvesi (moonwater) - on vesi, mis on laetud Kuu energiaga. Paljud usuvad, et täiskuu ajal on Kuu energiatase kõrgeim ning seetõttu võib vesi, mis puutub sel ajal kokku Kuuvalgusega, omandada erilisi omadusi.
Kuuvee valmistamine on üsna lihtne. Täiskuu ajal asetatakse puhas klaasanum õue, kus sellele paistab Kuuvalgus. Soovitatav on kasutada puhast ja filtreeritud (allika)vett, et tagada parim kvaliteet.
Sarnaselt laetakse vett ka teiste kuufaaside ajal.
Usutakse, et Kuuvesi omab ravivaid, puhastavaid ja energiat andvaid omadusi. Seda saab kasutada ka kristallide ja muude esemete laadimiseks ning rituaalides või meditatsioonides kasutamiseks. Kuuvesi võib olla ka osa spirituaalsetest tseremooniatest või rituaalidest, kus seda kasutatakse vaimse ühenduse loomiseks Kuuenergiaga.

Päikesepaistevesi: Päikesepaistevesi on vesi, mis on laetud päikesekiirtega päikesevalguse käes. Usutakse, et päikesepaistevesi võib omada elujõudu ja tervendavat energiat ning seda kasutatakse sageli tervendamises ja energeetilises puhastamises.

Kristallivesi: Kristallivesi on vesi, mis on laetud kristallide energiaga. Selleks pannakse vesi kristallidega anumasse ja lastakse seista teatud aja jooksul, et vesi saaks kristallide energiat absorbeerida. Kristallvett kasutatakse sageli tervendamises ja energeetilises töös jne
Ettevaatust, mõned kristallid ei kõlba vette panekuks.

Florida vesi
Florida vee päritolu ja ajalugu ulatuvad tagasi 1808. aastasse, mil Apothecary Smith asutas Apothecary Halli New Yorgis ja hakkas tootma Florida vett. Algset retsepti hoiti salajas, kuid teadaolevalt sisaldab see segu eeterlikest õlidest, nagu apelsin, sidrun, kaneel, nelk ja lavendel, mis on segatud alkoholi ja vee baasil.

Algselt turustati Florida vett ravimina, mis aitab ravida erinevaid terviseprobleeme, sealhulgas seedehäireid ja isegi väsimust. Kuid aja jooksul hakkasid inimesed märkama selle vee teisi kasulikke omadusi, eriti selle võimet puhastada ja värskendada õhku ning anda inimestele heaolutunnet.

20. sajandi alguses muutus Florida vesi populaarseks mitte ainult ravimina, vaid ka vaimse praktika osana. Seda kasutati vaimsetes tseremooniates, puhastamisrituaalides ja energeetiliste blokeeringute eemaldamiseks.


Sõjavesi
Sõjavesi on kaitsev maagiavorm, mida kasutatakse häirivate jõudude eemaldamiseks  ja rahu taastamiseks. Paljudes ringkondades peetakse seda ka needmise vormiks, kuna arvatakse, et see külvab probleeme vaenlaste seas.

See sõjavee retsept pärineb lõuna-Ameerika traditsioonist, mis tähendab, et mõned koostisosad võivad olla teistes piirkondades kättesaamatud. Kui pole võimalik leida hispaania sammalt, võb selle asendada teiste t kättesaadavate koostisosadega. Kajenne'i pipar või koirohi on mõlemad sobivad asendused.
Vaja läheb:

Raudnaelu

Hispaania sammalt

Vesi (soovitatavalt soo või tiigi vesi)

Sõjavesi valmistatakse pannes raudnaelu ja hispaania sammalt veega täidetud purki. Purk jäetakse seejärel mitmeks nädaks seisma, et oksüdatsiooniprotsessi esimese nädala jooksul kiirendada, tuleb seda vahel avada hapniku sisse laskmiseks. Naelad roostetavad ja sammal laguneb, jättes vee punaseks või mustaks ning lõhnama väga soiselt.

Traditsiooniliselt kasutatakse sõjavett nii, et purk purustatakse maa, ukseesise või vaenlase jalgade ees, ja see, kes sellest läbi käib, saab kaela needuse. Kui klaaspurgi purustamine kellegi verandale tundub teile liiga ekstreemne, on selle kasutamiseks ka teisi viise. See vesi töötab sama hästi, kui lihtsalt valate sõjavee vaenlase maale. Aalternatiivina võib seda piserdada teie enda maa välispiirile ennetava kaitseabinõuna.

Erinevaid vesi on maailmas palju, panen kirja mõned, kes oskab, leiab veel:
vihmavesi, lumevesi, ookeanivesi, merevesi, soovesi, tiigivesi, järvevesi, tormivesi, äikesevesi, allikavesi, jõevesi, jalapesuvesi jne