Menu
Your Cart

Tiibeti meditsiini kalender

Tiibeti meditsiini kalender
-40 %
Tiibeti meditsiini kalender

2022 aasta Tiibeti meditsiini kalender. Selle aasta kalender tähistab 20 aasta möödumist tiibeti meditsiini praktiseerimisest Eestis. Kalendri kujunduse juures on kasutatud ka meil kasvavaid ja teada ravimtaimi; näidustuste osas on valdavalt kirjas need, mida kasutab tiibeti meditsiin.

Tiibeti meditsiin on seotud tiibeti astroloogiaga. Astroloogia alusel määratakse patsiendile teraapiate teostamiseks parim aeg. Haigele rituaali sooritamiseks valitakse tema elujõu (srog) või hingejõu (bLa) päev. Enne tugevatoimeliste teraapiate või operatsioonide teostamist jälgitakse astroloogia abil patsiendi kaitseenergia liikumist kehas. Amuleti tegemiseks valitakse sobiv päev. Ja ka astroloogi nõustamisele minnakse heaendelisel päeval. 

Tiibeti ajaarvamissüsteem põhineb kuukalendril, kuukalendri päevad ei ole aga võrdse pikkusega, kuna kuu ja päikese liikumise kiirus zodiaagis muutub. Mõned kuu päevad on päikese päevadest pikemad, mõned on lühemad. Seepärast algavad päikese ja kuu päevad erinevatel aegadel ega kattu täpselt. Kui nüüd kaks kuu päeva algavad ühe päikese päeva sees, siis see kuupäev kordub kaks korda; kui ühe päikese päeva jooksul ei alga ühtegi kuu päeva, jääb see päev vahele. Selle tõttu on tiibeti kalendris topelt ja puuduvad päevad. 

Kalendri koostamisel on siin aluseks võetud üks kahest enamlevinud astroloogilisest süsteemist (Phug-pa), mis pärineb 15. sajandist (üks loojaist oli Phug-pa lHun-grub rgya-mtsho). Seda süsteemi kasutab nii gelugi, sakya kui nyingma traditsioon, samuti kalmõkid ning veidi muudetult ka mongolid, burjaadid ja tuvalased.

NB! Kuufaasid on toodud vastavalt tiibeti kuukalendrile, kus uue päeva algus ei ole mitte kokkuleppeline kl 00.00, vaid päev algab Jänese tunniga (kl 05.00) ehk sisuliselt päikese tõusuga.

Päikesevarjutuse (ka osalise) ajal positiivsete ja negatiivsete tegude tagajärjed mitmekordistuvad kümme tuhat kuni sada miljonit korda.

Kuuvarjutuse (ka osalise) ajal positiivsete ja negatiivsete tegude tagajärjed mitmekordistuvad seitse miljonit korda.

Kuukalendri 9., 19., 29. päev – soodsad ja heaendelised reisile minekuks

Kuukalendri 2., 8., 14., 20., 26. päev – ebasoodsad reisimiseks

  • Laoseis: 9
  • Mudel: oru_1
6.00€
10.00€
Maksudeta: 6.00€