Amulettide ja talismanide maagiline maailm on täis saladusi ja võimalusi, mis võivad pakkuda nii kaitset kui ka jõudu ning õnne ja edu. Kuigi need võivad tunduda sarnased, on nende tähendus ja eesmärk tegelikult erinevad.

Amulett on justkui kilp, mis on loodud kaitseks oma kandjale. See võtab enda peale negatiivsed energiad, halvad jõud ja ebaõnnestumised ning pakub kandjale turvalisust ja kindlust. Amuletid võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest ja kujundatud erinevate sümbolitega, mis on seotud kaitse ja turvalisusega.

Talismanid aga on justkui võti, mis avab ukse soovitud eesmärkide saavutamisele. Need annavad kandjale vajalikke oskusi, väge ja positiivset energiat, mis aitavad tal saavutada oma eesmärke ning tuua ellu soovitud muutusi. Talismanid võivad olla seotud edu, armastuse, tervise või muude soovidega ning nende eesmärk on anda kandjale jõudu ja toetust nende teekonnal.

Nii amulettide kui ka talismanide kasutamisel on oluline neid puhastada ja laadida vastavalt nende eesmärgile. See aitab eemaldada negatiivset energiat ja tugevdada nende positiivset mõju. Näiteks võib kaelas kantav pentagramm olla kaitseamulett, mis pakub kandjale turvalisust ja kaitset negatiivsete jõudude eest, samas kui rahakotis kantav õnnemünt võib olla raha talisman, mis aitab meelitada rahalist küllust ja jõukust.


Kuna need on väga isiklikud asjad ja maagia armastab saladust  siis kantakse amulette ja talismane teiste eest varjatult, näiteks riiete all või taskus. Arvestada tuleks ka  sellega, et nii amuletist kui talismanist võib teadja osata välja lugeda, millega tegemist on. Sama kehtib ka poolvääriskivide kohta - neid on samuti võimalik "lugeda"