Menu
Your Cart

Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastus

Sarjas Monumenta Antiquae Estoniae ilmunud teaduslik väljaanne hõlmab kogu katkuga seonduva eesti rahvapärimuse. Põhjalikus sissejuhatuses on käsitletud eesti katkupärimust laiemal rahvusvahelisel taustal ning antud katku kohta meditsiiniline ja ajalooline ülevaade. Väljaande allikmaterjali esindab ..
28.00€
Maksudeta:28.00€
Sõnadega ravimine on osa eestlaste müütilisest pärimusest, mis sisaldab vanemaid kujutelmasid, osutab ajaloolistele kontaktidele eri kultuuripiirkondade vahel ning on seotud paljude kultuurivaldkondaega. Kõvakaaneline köide, 782 lk, , KõrgusxLaius: 25x17 cmFolkloristi ja rahvausundi uurija Mare..
31.00€
Maksudeta:31.00€
Halltõbi - Koostanud Piret Paal
Hetkel otsas!
Eestis on malaarial olnud hulgaliselt lokaalseid nimetusi, nagu hall, halltõbi Lõuna-Eestis, külmtõbi Põhja-Eestis, külma(h)aigus Hiiumaal, viluhaigus Saaremaal ning ork, orgahaigus või orgatõbi Ida-Eestis. Malaariale omast haigushoogu nimetati rahvapäraselt halli sõitmiseks, halli ajamiseks, aga ka..
22.00€
Maksudeta:22.00€
Komi mütoloogia
Hetkel otsas!
Sarja Sator viieteistkümnes raamat on komi entsüklopeediline mütoloogiasõnastik. Sõnastiku artiklites käsitletakse komi mütoloogia mõisteid, tutvustatakse mütoloogilisi olendeid ja objekte, nendega seotud rituaale ja maagilisi toiminguid, kultuselemente ja -atribuutikat. Temaatiliselt seostuvad sõna..
15.00€
Maksudeta:15.00€
EessõnaFolkloori defineerimine konteksti kaudu«Kontekst» kontekstisFolkloori mõisteAsi on nimesAnalüütilised kategooriad ja etnilised žanridŽanrikontseptsioonid folklooris Kas vajame (folkloristikas) ideaaltüüpe?Motiivi mõiste rahvaluulesKas folklooris on üldse motiive?Juudi huumori «müüt»Žanri..
12.00€
Maksudeta:12.00€
MAAGIA. Tekkelugu, maailmapilt, uskumused, rituaalid - Leander Petzoldt
Hetkel otsas!
Maagia juured ulatuvad kaugele eelajaloolistesse aegadesse, kuid samas on maagiavõtetel oma koht ka moodsa inimese igapäevaelus. Seni on Eestis ilmunud peamiselt esoteerilise sisuga maagiaraamatud. Käesolev raamat on eriline selle poolest, et see ei anna lugejale juhiseid rahamaagiaks ega ihaldatu l..
12.00€
Maksudeta:12.00€
Artiklite kogumik koondab endas vepsa rahvausu ja kombestikuga seotud töid. See idapoolseim läänemeresoome rahvas on huvitav ja erakordne mitmeti. Eluviisi poolest on vepslaste näol tegemist rahvaga, kellel vana alekultuur püsis hilise ajani, hoides seeläbi alles ka uskumusi ja praktikaid, mill..
13.00€
Maksudeta:13.00€
Mihály Hoppál. (2015)Venekeelne artiklikogumik käsitleb šamanismi ja etnosemiootikat, räägitakse müütidest, rahvaluulest jne. Muuhulgas tuuakse raamatus esile šamanismi põhiolemus, räägitakse valu tähendusest initsiatsioonirituaalides, tõestatakse uskumuste uurimise kasulikkust, mõtestatakse lahti h..
18.00€
Maksudeta:18.00€
Tooted 1 kuni 8, kokku 8 tootest (1 lehekülge)