Menu
Your Cart

Baphomet's Devotion teeküünla hoidja 17cm

Baphomet's Devotion teeküünla hoidja 17cm

Baphomet on salapärane olend või sümbol, mis on seotud okultismi ja müstikaga. Kõige tuntum kirjeldus Baphometist pärineb Prantsuse okultisti Eliphas Levi raamatust "Dogme et Rituel de la Haute Magie" (Kõrge Maagia Dogma ja Rituaal), mis ilmus 1854. aastal. Levi kirjeldas Baphometi kui olendit või sümbolit, mis sümboliseerib vastandlikkuste ja dualismi ühtsust.

Levi Baphometi kujutisel on inimkeha, millel on kõiksuse olemuse sümboliseerimiseks nii mehe kui ka naise elemendid. Ta on kujutatud meheliku pea ja habemega, samuti naiseliku rinnaga. Tema pea peal on pentagramm ja sarved, mis sümboliseerivad jumalikku võimu ja vaimset valgust. Ta seisab kahel jalal, millel on sõõrikukujulised põlved, mis viitavad materiaalsele maailmale. 

Levi raamatus kujutab Baphomet alkeemia ja maagia sümbolit, mis esindab vastuolusid ja nende ühtsust, nagu näiteks mees ja naine, vaim ja mateeria, headus ja kurjus. Tema kujutis on saanud palju tähelepanu ja sellel on erinevad tõlgendused sõltuvalt okultistlikest traditsioonidest ja filosoofilistest suundumustest.

Baphometi kujutis on olnud läbi ajaloo seotud mitmete müütiliste ja ajalooliste legendidega ning seda on kasutatud erinevates kontekstides, sh satanistlike ja neopaganistlike liikumiste sümbolina. Baphometi täpne päritolu ja tähendus on endiselt teema, mille üle käib palju arutelusid ja spekulatsioone okultistide, ajaloolaste ja teiste huviliste seas.


  • Laoseis: Saabumas
  • Mudel: nn_B6200W2
35.00€
Maksudeta: 35.00€
Sildid: baphomet