Menu
Your Cart

Yemaya kuju 27cm

Yemaya kuju 27cm

Suur Yemaya pronksivärvi kuju, kõrgusega 27 cm

Yemaya, tuntud ka kui Yemoja või Yemọja, on oluline jumalus Yoruba religioonis, mis pärineb Lääne-Aafrikast ning mida praktiseeritakse ka Ameerikas, eriti Brasiilias, Kuubal ja Trinidadis ja Tobagos.

Yemaya on veejumalanna, kes on seotud merede, ookeanide, järvede ja jõgedega ning seega ka viljakuse ja viljastumisega. Ta on ka emaduse, sünnituse, kaitse ja rahu jumalanna ning seetõttu austatakse teda eriti naiste, emade ja laste hulgas. Tema sümbolite hulka kuuluvad kaheksa-tipulinw täht, kuu, veevärgid ja veega seotud taimed nagu vetikad ja vesiroosid.

Yemaya on ka oluline jumalus voodoos ehk voodo usundis, mis on levinud eriti Haiti, Dominikaani Vabariigi ja teistes Kariibi mere piirkonna riikides. Voodoos on Yemaya tuntud kui La Sirene või Mami Wata, mis on prantsuse ja kreooli keeles ning kõnekeeles tähendab "merineitsit" või "veemaagiat".

Voodoos austatakse Yemayat kui võimsat jumalannat, kes on seotud merede, jõgede ja veega. Ta on seotud nii viljakuse kui ka kaitsega ning tema kummardamine hõlmab tavaliselt ohvreid, rituaale, laule ja tantsu. Tema austajad usuvad, et ta võib aidata neil lahendada probleeme, mis on seotud armastuse, viljakuse, rahalise külluse ja tervisega.

Voodoos on tuntud oma ainulaadse ja värvika kultuuri poolest, mis ühendab Aafrika pärimusi ja katoliiklikke mõjusid. Yemaya on üks paljudest jumalannadest ja jumalatest, keda austatakse voodoos ning tema kummardamine on jätkuvalt oluline paljudes Kariibi mere piirkonna riikides.

  • Laoseis: 1
  • Mudel: NN_G0737C4
79.00€
Maksudeta: 79.00€
Sildid: yemaya , jumalanna , kujud